Mister Deejay :: Forumi :: ::Main Floor Oddelek:: :: Produkcija
 
<< Prejšna tema | Naslednja tema >>
Studio hardware pomoč
Moderatorji: Admin, David
Avtor Tema
P3R0
jun 27 2012, 21:57
Registriran član #7270
Pridružen: jun 26 2012, 18:33

Sporočila: 2
Pozdravljeni! Moj prvi post na forumu :)

Torej, dva zelo dobra prijatelja sva se pred priblizno 1 mescem na enem partyju spoznala z mesalko in se naju je to tako hitro prijelo, da bi pac rada malo probala kej ustvarit :). Ampak ker sva v teh vodah totalna nooba, ceprav sva glasbenika, sva pac igrala samo akusticne instrumente (bobni, klavir).

Problem je tudi, ker pac enega zanima DJ, vsec mu je nightshift in recimo bl3nd in take mainstream zadeve... :D. Mene pa zanima predvsem lastno ustvarjanje, tj. Remixi in beatmaking z samplanjem in dodanimi live riffi, ki bi jih posnel z kitaro, klavirjem itd. (stil gramatik, JK soul, parov stelar..)

Torej zanima nas, kaj bi sploh rabila :D nekako mi je jasno da bom nekaj samplov pobiral iz vinilk, rad bi se pa naucil tudi scratchat, torej rabim gramofone, delalo se bo na macbooka, verjetno z abletonom. Monitorji bojo krk rokit 6...

Zanima me kaj vse poleg tega se rabim in kako bi to povezal v 1 studio z 1 racunalnikom, ki bi vse to snemal in softwersko dopolnjeval. Ce so moje predstave pravilne, torej rabim 2x gramofone, sampler, mesalko, zvocno kartico in tukaj se zatakne, ker sem za DJ del na tem forumu prebral ogrommo stvari o tymecode vynil p mi ni nic jasno 0.o

V glavnem samo malo pomoci bi prosu pri izbiri opreme :)
Hvala vmaprej in lp

PS. Ce je tema v napacnem podforumu se opravicujem, samo res nisem vedel kam jo uturit :P
Nazaj na vrh
David
jun 27 2012, 22:22
Mister DJ, D@D

Registriran član #95
Pridružen: jul 27 2003, 15:45

Sporočila: 548
Pozdravljen in dobrodošel.
 
Napisal si kar nekaj vprašanj, ampak po pravici iz tega težko razberem kaj je tvoj glavni namen.
 
Zanima te kaj je Timecode vynil?
To je plošča s katero upravljaš DJ software na računalniku - se pravi v bistvu vrtiš glasbo iz računalnika - dva gramofona s Timecode vynilom priključena nanj pa uporabljaš samo za upravljanje z DkJ softwareom. Končni rezultat  je podoben kot da bi dejansko miksal iz pravih vinilk. (sama manipulacija, beat maching, pitch controla, backspin, scratchanje, itd) Običajno jo dobiš zraven software-a in avdio kartice...
 
Če bi se rad naučil scratchat je treba samo vadit. :)
Za začetek si poglej kak video na Youtube, da vidiš kako izgleda zadeva...
 
 
Glede vprašanj o produkciji pa prosim malce natančneje opiši kaj te še zanima... ker to do zdaj spada bolj v sam live Dj-ing...
 
lp, David


[ Urejeno jun 27 2012, 22:28 ]
Nazaj na vrh
P3R0
jun 27 2012, 22:52
Registriran član #7270
Pridružen: jun 26 2012, 18:33

Sporočila: 2
Najprej hvala za dobrodoslico in odgovor :)
 
Ojo, FAIL, nisem misli timecode vynila ampak kontrolerje xD... Torej kontrolerji so zadeve, ki upravljajo DJ software oz. nadomestilo za misko in tipkovnico za npr. Deckadance?
 
Glede produkcije pa me ubistvu zanima kaj vse bi rabil za to, da bi lahko delal svoje komade po vzoru zgoraj nastetih. Sklepam da nek groovebox oz. sampler, gramofone za sample iz vinilk dobit, zvocno kartico itd. Se kaj?
 
Scratchat pa se bom naucil tako ali tako, brez skrbi ;)
 
Drugace pa ce kdo ni razumel zgornjega (zmedenega) posta, vprasanje je bilo:
Kaj use potrebuje 1 simpl (home) studio za DJa in producenta, ki bo laufal na macu in abletonu?
Nazaj na vrh
 

Skoči:     Nazaj na vrh

Objavi to temo: rss 0.92 Objavi to temo: rss 2.0 Objavi to temo: RDF
Powered by e107 Forum System
 
 
Mister Deejay