Mister Deejay :: Forumi :: ::Main Floor Oddelek:: :: DJ
 
<< Prejšna tema | Naslednja tema >>
Organizacija CD torbe/knjižjnice
Pojdi na stran   <<      
Moderatorji: Admin, David
Avtor Tema
xhunter6x
dec 20 2010, 22:05
Registriran član #6776
Pridružen: avg 28 2010, 09:45

Sporočila: 38
Ja ubistvu se mi tako ali tako izredno dopadejo novi CDJ350, ki imajo skoraj vse možne funkcije (razn d-linka) glede podpore različnim medijem. Ali ko rolate za denar imate "downloadane" komade ali originalne cdje? Kako s tem?
Nazaj na vrh
DJ Mad Fish
dec 24 2010, 15:35
Registriran član #52
Pridružen: jul 18 2003, 17:49

Lokacija: Maribor
Sporočila: 6209
Sam kjer se da sučem s midi kontrolerjem, ker je pečenje CD-jev postalo res zamudno (še posebej zadnje čase pri ''instant'' hitih, ki palijo 2 tedna).

Če grem v kak klub, kjer imajo CD playerje, pa imam še vedno posnete CD-je s največjimi hiti oz. mojimi najljubšimi komadi (tistimi, ki jih nameravam vrtet in ne vsemi hiti od 1995 naprej).

Posnamem CD skoraj do konca, recimo nekje 78 min največ. Snemam pri 16x na Taiyo Yuden CD-je. Posebej imam ločeno house, pop/rnb in ex-yu. Vsake toliko grem skozi CD-je in na novo posnamem starejše, pri čemer izbrišem komade, ki jih sigurno nihče več nikoli ne bo htel slišat, da se ne nabere preveč solate.

No skratka če se le da vrtim s laptopom + kontrolerjem, ker je peka CD-jev postala res zamudna. Kupujem pa MP3-je v dj shopih, veliko dobim od avtorjev in založb, tak da imam recimo 95% legalno. Kot je TurboT napisal, pa je problem s našim SAZAS-om. Načeloma je tak, da če imaš za MP3-je račune, ti nihče ne bo napisal kazni (vsaj kolikor sem slišal od tistih, ki jih je obiskala inšpekcija).

Originalni CD-ji pa so samo eno veliko sr..., ker imaš potem v torbi albume s dvema dobrima komadoma, singlce s enim komadom in potem nosiš okoli 8 torb. Včasih sem pač ripal dol uporabne komade in jih posnel na CD-je, itak lahko inšpekciji naslednji dan dostaviš originale (varnostna kopija je dovoljena).
Nazaj na vrh
Spletna stran
DJ Mad Fish
dec 24 2010, 15:44
Registriran član #52
Pridružen: jul 18 2003, 17:49

Lokacija: Maribor
Sporočila: 6209
Še glede imidža CD vs. računalnik - res je, da veliko zvezd vrti na CD-je, ker njim pač ni problem spečt 8 CD-jev, kjer imajo vse komade, ki jih nameravajo zavrtet (ker jim pač nihče ne bo težil za glasbene želje). In ker vedo, da jih bodo na mizi čakale 4x CDJ-2000.

Če pa si v nekem lokalu resident (ali pa vrtiš ''vse živo'') pa so CD-ji popolnoma odveč. Folku čisto dol visi s čem DJ vrti, tak da se ne sekirat, da bo kdo imel slabše mnenje o tebi. 99% obiskovalcev lokala nima pojma o DJ-anju in jim dol visi kak vrtiš glasbo, samo da je žur.


[ Urejeno dec 24 2010, 15:47 ]
Nazaj na vrh
Spletna stran
Pojdi na stran   <<       

Skoči:     Nazaj na vrh

Objavi to temo: rss 0.92 Objavi to temo: rss 2.0 Objavi to temo: RDF
Powered by e107 Forum System
 
 
Mister Deejay