Mister Deejay :: Forumi :: ::Main Floor Oddelek:: :: DJ
 
<< Prejšna tema | Naslednja tema >>
Organizacija CD torbe/knjižjnice
Pojdi na stran       >>  
Moderatorji: Admin, David
Avtor Tema
xhunter6x
dec 19 2010, 18:36
Registriran član #6776
Pridružen: avg 28 2010, 09:45

Sporočila: 38
Pozdrav!

Ker sem si začel nabirat izkušnje je prišlo do tega, da bi si moral urediti lepo svojo CD torbo in si narediti popis pesmi. Videl sem, da imajo djji vsak cd kopiran dvakrat in da si potem sprintajo listo komadov na cdju, ki jo nato zataknejo pred cd v torbi.

Poraja se mi več vprašanj:
Koliko fajlov zapečt na en cd? Na kakšni hitrosti pečt?
Kako naj si najlaže uredim svojo CD zbirko na računalniku? Odprl sem si excel fajl in noter nanizal podatke iz posameznega cdja (naslov,avtor,remix,BPM,dolžina,energyflow,key) Je to smiselno? Kaj predlagate? Kako imate te probleme urejene vi?

Hvala za vsakršen nasvet glede tega:)

Še eno offtopic vprašanje in sicer: Koliko je Virtual DJ natančen pri določanju BPM in Keya?Hvala!
Nazaj na vrh
DJ Zupix
dec 19 2010, 20:33
Registriran član #6512
Pridružen: jan 20 2010, 13:27

Lokacija: Ljubljana
Sporočila: 314
Jaz si delam ovitke z nero coverjem k je ful simpl...pečm na 8x hitrosti,pečem verbatim cd-je,na cd dajem po 5 komadov ker mam zaenkrat malo kolekcijo muske,urejam po bpm-ih...bols bi blo pa po naslovih,avtorjih oz. kolikor ti pac pase :)
Neki iz moje amaterske strani.lp
Nazaj na vrh
Spletna stran
Mihael
dec 19 2010, 20:41
Registriran član #6797
Pridružen: sep 15 2010, 08:06

Lokacija: Slovenska Bistrica
Sporočila: 38
Zdravo:

Glej, jaz imam narejeno tako, da vsak cd ko zapečem (v nero-tu), si ga dam v torbo in na koncu tudi sprintam cover za ta cd (pesmi, katere se nahajajo na njem). Si pa tudi vsak cover in cd, označim z zaporedno številko tako, da tudi potem vem, kje sem ga ven vzel (za lažjo orjentacijo). Na covere ni načeloma ničesar ne napišem, razen če si narediš recimo cd z največjimi hiti letošnjega leta, potem si napišem hiti 2010. kar se tiče peke cd-jev...najbolje, da pečeš cd z najmanjšo hitrostjo, ki jo podpira tvoj cd pekač. je pa tudi res, da če boš kupil pekač za 150€, potem se neboš rabil s tem obremenjevati, ali boš pekel na 4x hitrosti ali na 48x. to sem sam preizkusil, z poceni pekačem in z kar veliko dražjim pekačem. Drugače pa, kaj extra si nemoreš soltirat cd-jev v mapi. Predlagam ti, da ko si boš začel peči cd-je, da greš res čisto vsaki cd skozi. Se pravi, da ga dodobra obdelaš, da boš vedel, kje imaš kateri komad, da ti nebo kdo rekel, za glasbeno željo in potem neboš vedel kje je ta komad. Sicer pa, sam imam nekaj čez 1200 cd-jev, ne pretiravam, ampak je res že malo težava, ko iščem kaki komad. kar se pa tiče Virtual DJ-a...jaz mislim, da mi moral kazat realen BPM pesmi.

No, toliko iz moje strani. Naj še drugi povedo, kako rešujejo te stvari z cd-ji.

Upam, da sem ti kaj pomagal.


Lp.
Nazaj na vrh
Mihael
dec 19 2010, 20:44
Registriran član #6797
Pridružen: sep 15 2010, 08:06

Lokacija: Slovenska Bistrica
Sporočila: 38
Koliko pesmi zapeči na cd? Jaz jih zapeče, koliko jih pač gre, ampak vedno pustim 2-3minute prostora. torej vedno zapečem cd tam do 77-78 minute, nikoli ne do zadnje sekunde. zakaj? ker sem že imel težave s tem, pa mi 100ka ni zagrabila cd-ja.
Nazaj na vrh
TurboT
dec 19 2010, 20:45
Mister Dj
Registriran član #1335
Pridružen: sep 06 2004, 17:04

Lokacija: Maribor
Sporočila: 300
MIslim da kaj drugega kot enostaven print artist/title ni ravno smiseln, je pa res da je dj-ing s cdji zelo out in predvsem zahteva veliko dela da imaš zbirko zmeraj top aktualno (na koncu imaš cd-je s par dobrimi komadi, ostalih pa niti enkrat nisi zavrtel in si moraš ponovno delat kompilacije, skratka zelo zamudna zadeva)

in še "offtopic vprašanje! Delal sem z VDJ in Traktorjem pa oba približno isto dobro delata. VDJ je boljši pri kalkulaciji bpm-ov in natančnejši ter ima po mojem mnenju boljšo navigacijo, medtem ko ima Traktor druge prednosti (bližje je analognemu načinu z dvema waveform displayema itd..) Upam da bo kaj pomagalo!
Nazaj na vrh
Spletna stran
Mihael
dec 19 2010, 20:55
Registriran član #6797
Pridružen: sep 15 2010, 08:06

Lokacija: Slovenska Bistrica
Sporočila: 38
Koliko pesmi zapeči na cd? Jaz jih zapeče, koliko jih pač gre, ampak vedno pustim 2-3minute prostora. torej vedno zapečem cd tam do 77-78 minute, nikoli ne do zadnje sekunde. zakaj? ker sem že imel težave s tem, pa mi 100ka ni zagrabila cd-ja.
Nazaj na vrh
xhunter6x
dec 19 2010, 21:46
Registriran član #6776
Pridružen: avg 28 2010, 09:45

Sporočila: 38
Hvala za pomoč:) Mam še par vprašanj:

Je smiselno delati 2 kopiji vsakega cdja? Poleg tega, je smiselno peči audio cd (sepravi da pečeš teh 80min) če ti player podpira mp3 datoteke in jih na 1 cd zapečeš do 60?

Kako je glede avtorskih pravic v sloveniji? Slišal sem, da glasba kupljena prek beatporta je tretirana kot ilegalna, čeprav po e-mailu, dobiš "račun"? Kako je s tem?

Vrjamem, da so CDji v zatonu, ampak zanimivo, da jih nabolj znani dji še vedno uporabljajo. Nisem še videl, da bi kateri izmed velikih imen uporabljal samo dj controler.

Hvala za pomoč!
Nazaj na vrh
TurboT
dec 19 2010, 22:11
Mister Dj
Registriran član #1335
Pridružen: sep 06 2004, 17:04

Lokacija: Maribor
Sporočila: 300
Tako je kot si napisal - ampak vidim da se vsak "future oriented" dj poigrava z mislijo da bi prešel vsaj na usb ključke, ker je katalogizacija in upravljanje velikih zbirk na cd-jih enostavno nemogoča oziroma zelo težka. Zvezde delajo na cd-playerjih, ker je CDJ 2000 najdražji kos opreme kar obstaja in ker so v prvi vrsti tudi entertainerji ter morajo furat nek imidž.....po defaultu se v riderjih pojavlja tisto kar je najdražje, čeprav po drugi strani mnogi znani dj-ji uporabljajo kontrolerje, ker je enostavno lažje in se lahko fokusirajo na bolj bistvene stvari kot pa je iskanje cd-ja ter nastavljanje pitcha:) Šalo na stran, mislim da je digitalni dj-ing the way 2 go 4 the future! Raznim timecoded variantam je tudi počasi odklenkalo in so bile neka vmesna faza, sedaj pa je trend da so že mikserji midi ready! Ampak če so cd-ji v tvojem spektru ni seveda s tem nič narobe! Moja predikcija je, da bo v roku par let na izključno cd-jih delalo toliko dj-jev kot jih zdaj dela izključno na plate!

Kar se tiče avtorskih, smo menda edina država v Evropi ki ne priznava mp3 posnetkov kupljenih v spletnih trgovinah kot legalnih. Tu se kaže dinozavrstvo naše zakonodaje in organizacij, ki še danes ne vejo kaj bi si prav začeli s terminom mp3. Kolikor vem, lahko predvajaš mp3 posnetke če imaš originalni cd. Če tega nimaš, ali ga ne moreš dobiti, ali ni izšel je poč kao tvoj problem! Se pravi, v Sloveniji zavirajo možnost da bi šla trgovina z glasbo preko tujih organizacij, ker pol nekatere organizacije ki so pri nas same sebi namen ne bi bile udeležene pri dobičku! Takšno državo pač imamo:( lpt


[ Urejeno dec 19 2010, 22:12 ]
Nazaj na vrh
Spletna stran
xhunter6x
dec 19 2010, 22:25
Registriran član #6776
Pridružen: avg 28 2010, 09:45

Sporočila: 38
Se strinjam z napisanim, da jih večina uporablja bolj kot ne za imiđ - nažalost. Če bi bil finančno dovolj dobro podprt bi z veseljem kupil CDJ900, ki se mi zdi enostavno fascinantne. Najboljša fora mi je ko lahko muziko iz enega direktno linkaš na drugega, s čimer bi potem mojo težavo z dvojno kopijo hitro odpravil:) V primeru, da bi imel 2500€ viška:P

Tisto, da nisem videl še nobenega vzamem nazaj, saj sem Umeka na letošnjem Beatz&Freaks videl mešati z dvema X1 in macom.

Kako te lahko inšpekcija zasači če miksaš z kontrolerjem. Sepravi, ker sem na cdjih, sem obsojen, da vse albume kupujem fizično na cdju? kako potem dobiti cd od recimo armade?
Nazaj na vrh
TurboT
dec 20 2010, 08:54
Mister Dj
Registriran član #1335
Pridružen: sep 06 2004, 17:04

Lokacija: Maribor
Sporočila: 300
Kar nekaj playerjev od Pioneerja in Denona uporablja d-link funkcijo, kar pomeni da lahko koristiš bazo iz enega medija na obeh predvajalnikih (very cool). Je pa res da nek 8 ali16gb ključek ne stane celo premoženje, tako da imajo dj-ji ponavadi dva identična ključka za po vsak player posebej. Ampak tudi navigacija s ključka/usb diska na playerju je nekaj na kar se moraš navaditi zaradi majhnega ekrana in scrollanja podatkov:) p.s kolega me je ravno sedaj opozoril da na CDJ2000 zadeva dela najbližje idealnega:)

Tudi če delaš s kontrolerjem bi naj imel originalne cd-je. Kako dobit cd od nekoga ki ga dejansko ni izdal je pa spet drugo vprašanje. Pač pravilo ki je ostalo od prejšnjega sistema, čeprav je karseda nesmiselno. Po mojem mnenju bi morali biti dj-ji oproščeni kakršnegakoli plačila avtorskih in glede na promocijo ki jo delajo za glasbo, bi morali biti upravičeni do uporabe kakšnegakoli posnetka. Glede na to da lokali plačujejo avtorske bi moral imet dj rešeno samo delovno razmerje (sp, avtorska itd.) ter recimo pošiljat playliste na ustrezne inštitucije. Samo kaj ko bi potem bila inšpekcija brez dela! lpt

[ Urejeno dec 20 2010, 11:57 ]
Nazaj na vrh
Spletna stran
Pojdi na stran       >>   

Skoči:     Nazaj na vrh

Objavi to temo: rss 0.92 Objavi to temo: rss 2.0 Objavi to temo: RDF
Powered by e107 Forum System
 
 
Mister Deejay