Mister Deejay :: Forumi :: ::Main Floor Oddelek:: :: Produkcija
 
<< Prejšna tema | Naslednja tema >>
DMX mešalka
Moderatorji: Admin, David
Avtor Tema
podgurc15
jan 11 2010, 21:05
Registriran član #6074
Pridružen: dec 29 2008, 15:01

Lokacija: Novo Mesto
Sporočila: 2
Nwm če sm to temo v prav oddelek dal...

Zanima me če se kdu spozna na DMX mešalke in te stvari ker imam doma Skener. pa se zdej odločam še za nakup ene stvarce .. pa me zanima naslednje..

Če bi npr kupil takole stvarco http://www.showlife.si/dmx-operator-192-eurolite-.html .. precej me zanima na kak princip tu deluje k vidm da mešalka sm 1 cannon vhod in mi ni jasnu kaku tu deleje sploh... a je to namenjeno sam za en efekt oz. pač sam za recimo skenrje al tut več razičinih efektov recimo skenr pa še neka drug light show.. ????

Pa če se tu splača sploh kej ubavljat.. :)

Hvala za odgovore


[ Urejeno jan 11 2010, 21:05 ]
Nazaj na vrh
zvone
jan 12 2010, 15:32
Registriran član #1659
Pridružen: dec 22 2004, 12:22

Sporočila: 747
DMX pomeni Didital MultipleX in služi za prenos ukazov do naprav-dimmerjev,scanerjev,moving headov-skratka vseh naprav,ki se krmilijo na tak način.Tu je v eni liniji združenih 256 linij,s katerimi se naprave krmili.Vsak aparat ima svojo DMX adreso (ki jo določi uporabnik), na katero se aparat odziva.Jaz pravim,da ima tako vsak aparat svojo "hišno številko".Enako adreso lahko ima več aparatov,in ti se nato enako "obnašajo".
Posebno pozornost je treba posvečati opozorilom,kateri aparati ne reagirajo na komande določenih kontrolerjev (po tvoje DMX mešalk).
Med kontrolerji za regulaciojo luči in inteligentne razsvetljave (scanerji,m-headi,scrollerji) je tudi razlika v razmestitvi kontrolnih kanalov.
Torej poglej v navodilo,kateri kontroler priporoča proizvajalec tvojega skenerja!


[ Urejeno jan 12 2010, 15:32 ]
Nazaj na vrh
 

Skoči:     Nazaj na vrh

Objavi to temo: rss 0.92 Objavi to temo: rss 2.0 Objavi to temo: RDF
Powered by e107 Forum System
 
 
Mister Deejay